Радянську архітектуру на вулицях Івано-Франківська впізнати легко. Той стиль важко сплутати з іншими. І хоч архітектори доби «розвиненого соціалізму» не мали багато простору для творчості, цікаві проєкти таки траплялися. Зокрема й нереалізовані.
Серед них і «Літній театр в Івано-Франківську». За словами архітектора Ярослава Гуменюка, цей проєкт виконав його колега – Борис Давидович.
«Близько 1970 року міськвиконком замовив управлінню капітального будівництва проєкт літнього театру, – згадує Гуменюк. – Ця споруда мала постати у парку Шевченка, поблизу лебединого озера. На той час Давидович вже був досвідченим архітектором, проєктував початок вулиці Набережної, перша 9-поверхівка міста зведена за його кресленнями. Театр був цікавий, нахилена трибуна давала б глядачам з останніх рядів змогу добре бачити сцену. Під амфітеатром передбачалось розміщення просторих виставкових залів. Характерною особливістю проєкту було кріплення опорних конструкцій на вантах – потужних металевих тросах».
Але замість оригінального театру просто неба маємо примітивну літню естраду. Офіційною причиною відмови від проєкту стало те, що в ході його реалізації в парку мали порізати багато старих дубів.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Нездійснені архітектурні проекти Станиславова: «коробка» для одягу
Кажуть, частина громадськості обурилась і природу відстояли, хоча тоді до суспільної думки прислухалися мало. Скоріш за все, справа у банальній економії грошей.
Іван Бондарєв, Репортер
0 Коментарів - Написати коментар