Як оформити документи на земельну ділянку при покупці будинку

Згідно земзаконодавству України, з переходом права власності на придбаний об'єкт новому власнику йому переходять всі права, на підставі яких минулий господар будинку користувався цією землею.

Тобто вам потрібно буде під час операції купівлі-продажу будинку переукласти договір оренди земділянки з фактичним господарем цієї землі або з місцевою владою. Попередній договір з колишнім господарем будинку і орендарем в даному випадку буде вважатися розірваним. Про це газеті "Сегодня" розповів молодший юрист Investment Service Ukraine, Олександр Поляк. 

 

Однак є неприємний нюанс, з яким ви, скоріше за все, зіткнетеся і який подовжує процедуру покупку будинку і оренду землі. У цивільному законодавстві вказано, що розрив договору оренди або внесення в нього змін має бути в тій же формі, що й основний договір. Тому для того, щоб договір оренди попереднього орендаря втратив силу, потрібно отримати рішення або розпорядження відповідного розпорядчого органу. Тільки після цього новий господар може приступити до укладання свого договору оренди. Дана процедура тривала, може зайняти навіть кілька місяців.

 

Є швидший спосіб. Домовтеся з людиною, у якої купуєте, щоб він спочатку нотаріально завірив відмову від свого права оренди на земельний пай з причини переходу права власності на будинок. З таким клопотанням ви, як новий претендент на оренду, звертаєтеся до розпорядника землею і укладаєте свій договір оренди землі під вашим будовою.

 

Щоб укласти договір, потрібно розробити техдокументацію, узгодити її і затвердити. Коли її затвердять органи місцевого самоврядування, ви, як новий власник будівлі, зможете оформити оренду землі під придбаним будинком з місцевим самоврядуванням. Договір засвідчується нотаріусом, і дана інформація буде внесена до Держреєстру речових прав на нерухоме майно.