Управління обласного держгеокадастру знайшло порушень на 7,3 млн гривень - розбиратиметься прокуратура

З початку року інспектори провели 79 перевірок у області, із них – 7 перевірок суб’єктів господарювання  відповідно до річного плану. Виявили 29 порушень, 17 осіб та 4 суб’єкта господарювання притягнули до відповідальності.

Упродовж 2018 року державні інспектори управління провели  1300 перевірок з питань дотримання земельного законодавства на землях загальною площею 27 984 га. В результаті на території Івано-Франківської області виявили 410 порушень, пише управління держгеокадастру.

 

За результатами цих перевірок нараховано 7 360 000 грн шкоди, в тому числі державі завдано шкоди на 7 108 000 грн, 250 000 грн – шкода завдана приватним особам.

 

Інспектори зазначають, що значною проблемою на Івано-Франківщині залишаються:

 

– самовільне зайняття фермерами та фермерськими господарствами земельних ділянок державної чи комунальної форми власності;

 

– використання земельних ділянок приватної форми власності в комерційних цілях без зміни цільового призначення;

 

– зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без отримання спеціального дозволу, під час початку ведення будівництва.

 

Порушники добровільно сплатили до міського та держбюджету 882 000 грн, що є дуже малим показником відносно нарахованої шкоди.

 

Тому, щодо інших порушників матеріали передано до прокуратури та правоохоронних органів для здійснення відповідних заходів, а також відшкодовується в примусовому порядку Юридичним управлінням Держгеокадастру в Івано-Франківській області.

 

Наразі, в судовому порядку оскаржуються 115 справ про адміністративні правопорушення на загальну суму 3 023 000 грн, 30 матеріалів передано до органів прокуратури з метою примусового стягнення шкоди на загальну суму 900 000 грн, що завдана державі та повернення самовільно зайнятих земельних ділянок.

 

Порушень, що мають резонансний характер та викликають соціальну напругу на території Івано-Франківської області протягом 2018 року не виявлено.