У Франківську землі садівництва можуть віддати під громадську забудову

В Івано-Франківську міська рада може надати дозвіл на розроблення детального плану території  земельних ділянок № 672, 673 в садовому товаристві  «За мир».

При цьому у документі йдеться  про зміну функціонального використання земельних ділянок з ведення садівництва на будівництво і обслуговування інших будівель громадської забудови. Відповідний проект рішення винесено на розгляд сесії міської ради.

 

Замовником розроблення документації виступає Департамент містобудування та архітектури.  Також  він повинен забезпечити проведення громадських слухань розробленого ДПТ.

 

Щодо вказаних земельних ділянок, то під час розробки ДПТ передбачається зміна їх цільового призначення з ведення садівництва на будівництво і обслуговування інших будівель громадської забудови. За законом, ці території із земель сільськогосподарського призначення будуть перенесені до категорії земель громадської забудови. Зауважимо, що на них дозволено зводити готелі, офісні будівлі, торгові приміщення, навчальні заклади та лікарні.

 

Варто відзначити, що також підготовлений окремий проект, в якому міську раду просять надати дозвіл на розроблення ДПТ самого садового товариства «За мир», що знаходиться в районі вулиць Романа Левицького – Квіткова – набережна ім. В. Стефаника. При цьому буде змінено використання земельних ділянок з садово-городніх на садибну житлову забудову.

 

 

Довідково.

 

Детальний план території – містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території.

Його метою є визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції.

Детальним планом території визначаються:

˗   принципи планувально-просторової організації забудови;

˗   червоні лінії та лінії регулювання забудови;

˗   функціональне призначення, режим та параметри забудови однієї чи декількох земельних ділянок, розподіл територій згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами;

˗   містобудівні умови та обмеження (у разі відсутності плану зонування території) або уточнення містобудівних умов та обмежень згідно із планом зонування території;

˗   потребу в підприємствах і закладах обслуговування населення, місце їх розташування;

˗   доцільність, обсяги, послідовність реконструкції забудови;

˗   черговість та обсяги інженерної підготовки території;

˗   систему інженерних мереж;

˗   порядок організації транспортного і пішохідного руху;

˗   порядок комплексного благоустрою та озеленення, потребу у формуванні екомережі;

˗   межі прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об’єктів (у разі відсутності плану зонування території).