У Франківську відбудовують пам'ятку архітектури на площі Ринок


Відбулось чергове, сьоме за рахунком після повернення до систематичної діяльності, засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини міста.

 

В порядку денному стояли питання пристосування підвальних приміщень будинку ратуші на вулиці Галицькій, 4а (площа Ринок) для громадських потреб, програма реставраційних робіт на поточний 2020 рік, музеєфікація археологічних розкопок Тисменицької брами на вулиці Галицькій біля головного корпусу медичного університету та проект відтворення пам’ятки архітектури будинку на площі Ринок, 5, пише Побудовано.

 

Щодо робіт з відтворення пам’ятки архітектури будинку на площі Ринок, 5 повідомлено, що договірні умови інвестиційного договору забудовником будуть дотримані.

 

Основна і безумовна вимога це відтворення триповерхового фасаду будинку з площі Ринок з використанням збережених елементів декору і відтворенням втрачених елементів.

 

Станом на сьогодні забудовник дотримується взятих на себе зобов’язань.

 

Зараз збудований монолітний залізобетонний каркас і приступають до відбудови головного фасаду з залученням архітектора-реставратора для встановлення декоративних елементів – капітелей, карнизів, фризів, рустування, маскаронів тощо.