Скандальна будівельна фірма, яка боргує місту понад 200 тисяч, «забула» заплатити судовий збір


Західний апеляційний господарський суд, що у Львові, повернув без розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю БК "Цитадель" про апеляційну скаргу на рішення господарського суду Івано-Франківської області через відсутність доказів сплати судового збору за подання скарги.

 

Про це йдеться в ухвалі суду, опублікованій Єдиному державному реєстрі судових рішень, пише Побудовано.

 

За подання апеляційної скарги та перегляд рішення суду першої інстанції необхідно було сплатити -7 902,40 грн судового збору. Проте, доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги та підстав для звільнення від сплати не було. Окрім того, відсутність у матеріалах апеляційної скарги доказів сплати судового збору підтверджується актом господарського суду Івано-Франківської області, що суперечить вимогам чинного законодавства.

 

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: У Франківську будівельна фірма, яка боргує місту чверть мільйона, зрівнює із землею два столітні будинки. ФОТО

 

Також, згідно з ухвалою, апеляційну скаргу підписав директор Товариства з обмеженою відповідальністю БК "Цитадель" Олександр Вовчук. Проте, суд дійшов висновку, що у матеріалах справи відсутні докази підтвердження повноважень особи, яка підписала офіційний документ.

 

«Відповідно до положень частини 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, підлягає залишенню без руху», - йдеться в документі.

 

Ухвала зареєстрована 14 квітня 2020 року та винесена суддею Західного апеляційного господарського суду Тетяною Бонк.

 

Відомо, що 3 березня господарський суд Івано-Франківської області стягнув з Товариства з обмеженою відповідальністю БК “Цитадель” на користь Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради 223 151,20 гривень за несплату пайового внеску у створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська.

 

Йшлося про те, що листопаді 2018 року, з ініціативи ТОВ БК “Цитадель”, укладено договір з Фінансовим управлінням виконкому Івано-Франківської міської ради про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, згідно з яким товариство зобов'язалось сплатити 187 020,00 гривень пайового внеску до прийняття об'єкта в експлуатацію.

 

Однак, ТОВ БК “Цитадель” не сплатило пайовий внесок, призначенням якого є інженерно-транспортна інфраструктура міста Івано-Франківська: потреба новозбудованого будинку у водопостачанні, скиданні стоків, дощових вод тощо.

 

Таким чином, суд стягнув з ТОВ БК “Цитадель” 187 020,00 грн основного боргу, 27 195,27 грн пені, 5077,68 грн інфляційних втрат та 3858,25 грн – 3% річних.


За даними аналітичної платформи «YouControl», товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Цитадель» засноване не так давно, у липні 2016 року. На рахунку фірми чотири будівельні об’єкти – житлові комплекси «Цитадель – 1, 2 і 3» та ЖК «Імперія» по вулиці Кобилянської в місті Івано-Франківську.

 

 

Фірма позиціонує свої житлові комплекси, як сучасні та європейські. Серед переваг — оснащення квартир та їх енергоефективність. Згідно з даними «YouControl», керівником фірми є Вовчук Олександр Мирославович. Основний вид діяльності — організація будівництва будівель. Компанія «Цитадель» не має податкових боргів.

 

Що цікаво, 16 березня 2017 році була зареєстрована ТОВ «Будівельна компанія «Цитадель II».

 

Керівником компанії зазначений Петренко Василь Олександрович, котрий числиться серед засновників «Цитаделі-1». Статутний фонд підприємства 1,5 мільйони. Земельних ділянок та об'єктів нерухомості у володінні фірми поки немає. Як і судових спорів та податкових боргів. Жодних будівельних робіт компанія також не веде.