Стало відомо, які школи та дитсадки на Прикарпатті планують добудувати цьогоріч


Цьогоріч на Прикарпатті планують добудувати 14 об'єктів — школи, дитячі садочки, спортивні споруди тощо.

 

Про це під час онлайн-брифінгу розповів перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Андрій Ярмольський, пише Суспільне Карпати.

 

Об'єкти реалізують у межах проєкту "Велике будівництво". При виборі орієнтувалися на соціально значущі та важливі для регіону будівлі, які зможуть завершити у цьому році.

 

На реалізацію планують витратити 250 мільйонів, з них 202 мільйони — з Державного фонду регіонального розвитку та 38 мільйонів — з бюджету місцевого самоврядування.

 

"Ми ухвалили рішення, щоб максимально спрямувати кошти Державного фонду регіонального розвитку на об'єкти, які довго будували, — каже Андрій Ярмольський. Мова йде про чотири школи у селах Вишків, Чукалівка, Красноїлля та смт. Делятин. Два дитячі садочки у селах Чорнолізці та Стопчатів, чотири спортивні споруди у селах Новиця, Старий Косів, Заріччя, Королівка (Коломийського району). Три об'єкти культури: народний дім в селі Пшеничники, культурно-мистецький центр "Дзбан", музей "Писанка" та об'єкт комунального господарства у Галичі".

 

Зараз тривають юридичні підготовки для початку будівельних робіт.

 

У цьому році також планують запустити проєкт "Велика реставрація". Третього березня створили комісію, яка приймає до розгляду проєкти з реставрації. Пропозиції приймають упродовж 30-ти днів. Мова йде про фортифікаційні, оборонні, палацово-паркові комплекси, які мають статус пам'ятки культури.