Скільки коштує послуга ріелтора при оренді квартири в Івано-Франківську. Інфорграфіка

При оренді квартир в обласних центрах України комісія оплачується по-різному, але у всіх випадках вона прив'язана до суми орендної плати за місяць. Вартість оренди прописана в договорі про передачу житлової нерухомості квартиранта.

При оренді квартир в Кропивницького, Львові, Тернополі та Чернівцях брокери оцінюють свої послуги в розмірі 100% від розміру щомісячної орендної плати, інформує портал domik.ua. 

 

Комісію в розмірі 50% від суми місячної орендної плати встановлюють ріелтори в таких містах, як Дніпро, Вінниця, Черкаси, Житомир, Запоріжжя, Київ, Одеса, Рівне, Суми, Харків, Чернігів, Ужгород, Івано-Франківськ, Миколаїв, Полтава, Херсон .

 

Окремо можна виділити Хмельницький, в якому за агентські послуги береться 70% від місячної плати за орендоване житло. Брокери в Луцьку не встановлюють чіткої ставки за свої послуги. Розмір оплати обговорюється індивідуально. Комісія агенту з оренди нерухомості сплачується одноразово.

 

 Ставки комісійних, які сплачуються ріелтору

 

Хто оплачує комісійні

Оплачувати послуги агента з оренди нерухомості може і власник житла і орендар. Все залежить від індивідуальних домовленостей сторін.

 

У Вінниці, як повідомляє ріелтор АН «Freedom» Євген Грабчук, в 95% випадків комісійну винагороду оплачується квартиронаймачем, але можлива усна домовленість між власником орендованої нерухомості та орендарем по розділенню комісії.

 

Та ж ситуація спостерігається в Чернігові. За інформацією ріелтора АН «Моя опора» Михайла Григор'єва, при здачі квартири в найм в більшості випадків гонорар ріелтору платить орендар, але так відбувається не завжди. «У процентному співвідношенні, в 80% випадків комісія ріелтора оплачується орендарем, і всього в 20% - власником житла», - аналізує Михайло Григор'єв.

 

У всіх інших містах обласного значення, як повідомляють ріелтори, комісія в повній мірі оплачується орендарем житлової нерухомості. Квартирант має сплатити всю роботу ріелтора в таких містах: Дніпро, Луцьк, Черкаси, Житомир, Запоріжжя, Кропивницький, Львів, Одеса, Рівне, Суми, Харків, Хмельницький, Чернігів, Ужгород, Івано-Франківськ, Миколаїв, Полтава, Тернопіль, Херсон, Чернівці та Київ.

 

Клієнти, які мають намір заощадити і не оплачувати послуги агента з оренди нерухомості самостійно шукають пропозиції оренди на ринку нерухомості.