Шмигаль про “річний продукт” для населення: Ціна на газ цілий рік буде однаковою


Прем’єр Денис Шмигаль заявив, що при річному продукті для населення ціна на газ цілий рік буде однаковою, за його словами, це буде середня ціна.

 

Про це він сказав на прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів, пише Економічна правда.

 

Наша концепція, філософія – це ринкова економіка, ринкові ціни. Ми активно рухаємось до справедливого конкурентного ринку газу. Ринок формується, є перекоси, він має ознаки монопольностя як на ринку населення, так і на ринку оптових постачальників газу. Відповідно, ця монополізація ринку має бути зблансована і подолана – це перше завдання. Друге завдання – не має бути шоків і стресів для населення. Я так само не хочу кожен місяць мати стрес від того, буде ціна 12 грн, 15 грн, чи 20 грн. Тому ми запроваджуєм річний продукт. Це абсолютно ринковий продукт. Згідно форвардних контрактів, постачальники газу бачать, якою буде середня ціна по року. Це дає можливість згладжувати зимові найдорожчі піки, – пояснив Шмигаль.

 

За його словами, звичайно, найдешевша ціна газу – влітку.

 

По 2 тисячі гривень газ влітку не буде. Очевидно, що при річному продукті ціна цілий рік буде однакова, це буде середня ціна. Це зручно для людей, тому що ми можемо розрахувати на цілий рік, зокрема, і на опалювальний сезон свої рахунки.

 

Можливість переходити на місячний продукт буде збережена, тобто за бажанням є змога перейти на таку модель.

 

Ціна на для населення не має бути піковою, не має бути шоків для населення. МВФ з цією моделлю погоджується, – заначив Шмигаль. – Наша стратегія на збільшення власного видобутку газу. Лише в цю галузь у наступні 2-3 роки інвестиції складуть 10 млрд грн. Ми розраховуємо, що 2024-2025 рік завдяки відкриттю нових родовищ дасть змогу повністю забезпечити внутрішню потребу України, – додав він.