Рейтинг ТОП-5 найстаріших житлових будинків Івано-Франківська


В Івано-Франківську до реєстру пам’яток архітектури місцевого значення внесено майже 600 будівель і споруд. Серед них є будинки, які уже більше століття служать житлом для пересічних іванофранківців.

 

На основі реєстру пам’яток архітектури місцевого значення, проект «Побудовано» підготував ТОП-5 найстаріших багатоквартирних житлових будинків Івано-Франківська.


 

1. Двоповерховий будинок за адресою вулиця Площа Ринок, 8.

 

Це колишня “Кам’яниця двірська”. Збудовий будинок у 1780-х роках. Зараз тут на першому поверсі розміщені дрібні крамниці. Другий поверх – житловий.

 

Загалом будівля у занедбаному стані, а фасад заліплений зовнішньою рекламою і вивісками.

 

 

 

2. Будинок за адресою Галицька, 9, збудований у 1827 році.

 

В той час 3-поверховий житловий будинок був справжньою багатоповерхівкою. Сьогодні ж перший поверх його має комерційне призначення.

 

Ця пам’ятка архітектури є частиною архітектурного ансамблю довкола міської ратуші. Відтак фасад будівлі відреставрували, а будинок підтримують в нормальному технічному стані.

 

 

 

3. Будинок на розі вулиць Шевченка і Гординського, збудований у 1877 році.

 

Це 2-поверховий житловий будинок за адресою Шевченка, 32. Будівля нічим особливим не відрізняється на фоні пам’яток архітектури вздовж вулиці Шевченка. Проте у цій споруді уже майже 140 років живуть мешканці Івано-Франківська.

 

 

 

4. У 1880 році на сьогоднішній “стометрівці” збудували одразу три будинки-близнюки. 

 

Перші поверхи традиційно займають дрібні комерційні структури. Фасад пам’яток архітектури хоч і отримав косметичний ремонт, але вщент завішаний зовнішньою рекламою і рекламними вивісками. Адреса будинків: Незалежності, 33 /35 /37.

 

 

 

5. Двоповерховий будинок по вулиці Франка, 9, зведений у 1886 році.

 

Проте уже 130 років дехто з іванофранківців впевнено називає його своїм Домом. Перший поверх, стандартно, займають магазинчики.

 

Чим далі пам’ятки архітектури від очей туристів, тим менше уваги приділяють відновленню фасаду та її ремонту. Сумна доля не оминула й цей будинок.