Понад 30 тисяч прикарпатців отримали на рахунки гроші за невикористану субсидію


В серпні ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» отримало із держбюджету 48 млн грн, які вже зараховані на особові рахунки понад 30 тис. клієнтів.

 

Це суми, які не були використані споживачами субсидій минулого опалювального сезону.

 

Згідно з вимогою Кабміну, весною ці кошти були повернуті держбюджету.

 

Але після змін в законодавстві, коли 19 липня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 року № 595 «Про внесення змін до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії», «Івано-Франківськгаз Збут» повторно здійснив розрахунок невикористаної субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газопостачання.

 

«Зекономлена сума субсидій не є монетизованою. І споживачі не зможуть отримати ці кошти готівкою. В автоматичному режимі вони зараховані на особові рахунки клієнтів і підуть на оплату майбутніх платежів за газ чи на оплату існуючої заборгованості», - пояснює провідний фахівець з розрахунків ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Леся Хараїм.

 

Суму зекономленої субсидії, яка вже зарахована на особистий рахунок, споживачі зможуть побачити в рахунках за липень. А користувачі особистого кабінету на сайті 104.ua уже можуть ознайомитись з оновленим балансом свого рахунку.

 

Постачальна компанія також нагадує субсидентам, що при наявності у споживача простроченої заборгованості в розмірі 340 грн і більше, житлова субсидія на наступний період не призначається.

 

Аби уникнути непорозумінь та неприємностей, споживачі мають вчасно оплачувати рахунки або укласти договір реструктуризації.