Податок на нерухомість: влада хоче наростити показники


В Україні, де під час карантину діють податкові канікули, місцеві бюджети щорічно втрачають 2 млрд грн через несплату податку на нерухоме житлове та нежитлове майно.

 

Про це розповіли у пресслужба Міністерства фінансів України. Фахівці міністерства вважають, що в базі даних відсутня до 40% нерухомого майна.

 

Його не стягують повною мірою через відсутність повної бази об'єктів оподаткування в Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

 

"З метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів податку на нерухоме майно органи місцевого самоврядування повинні забезпечити повноцінну роботу з інформаційного наповнення Державного реєстру прав на нерухоме майно та переносу архівної інформації про права власності на нерухоме майно з паперових носіїв в електронну базу. Це дозволить податковим органам отримати відповідну інформацію для нарахування відповідних зобов'язань", – сказали у пресслужбі.

 

У Мінфіні уточнили, що ці заходи дозволять, за найскромнішими оцінками, залучити до місцевих бюджетів в 2021 році близько 2 млрд грн навіть при діючих ставках податку.

 

Також наголошується, що за підсумками 2019 року від сплати податку на нерухоме майно місцеві бюджети отримали 4,9 млрд грн, а в 2018 році – 3,7 млрд грн. У 2020 році ставка податку на нерухомість встановлюється відповідно до рішення місцевої влади в розмірі, який не перевищує загальнодержавне обмеження – не більше 1,5% від мінімальної зарплати за 1 квадратний метр. У 2020 році максимальна ставка податку складе 70,84 грн за кв. м (мінімальна заробітна плата – 4723 грн).

 

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський анонсував, що нове податкове законодавство почне діяти в 2021 році:

 

за матеріалами Сегодня