Електронні послуги у сфері містобудування вже доступні на порталі Дія


Послуги щодо отримання права на виконання будівельних робіт та введення у експлуатацію збудованих будівництвом об’єктів, що належать до класу наслідків СС1, доступні фізичним та юридичним особам у режимі онлайн.

 

Міністерство цифрової трансформації презентувало масштабне оновлення Дії – нові електронні послуги у застосунку та на порталі.

 

Це важливий крок у розвитку реформи галузі містобудування, котрий став другим етапом у запровадженні Єдиної Державної електронної системи у сфері будівництва.

 

У оновленій версії Дія 2.0. з’явилися перші електронні будівельні послуги. Відтепер онлайн можна розпочати та завершити будівництво об’єктів, що належать до класу наслідків СС1 (приватні будинки, малі споруди, кафе, тощо).

 

Доступні 4 послуги, а саме:

 

- Повідомлення про початок підготовчих робіт;

 

- Повідомлення про початок будівельних робіт по будпаспорту;

 

- Повідомлення про початок будівельних робіт СС1;

 

- Декларація про готовність об’єкту до експлуатації.

 

Для отримання вказаних електронних послуг необхідно мати тільки електронний цифровий підпис. Що таке електронний підпис та як підписувати документи онлайн, можна дізнатися, ознайомившись з інструкцією на сайті Дія.

 

За наявності електронного цифрового підпису для отримання вказаних послуг у режимі онлайн, необхідно зареєструватися або авторизуватися на порталі в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за електронним підписом, вибрати необхідну Вам послугу та заповнити онлайн-форму на отримання послуги.

 

Електронна система самостійно прийматиме рішення на підставі перевірки даних з Державних реєстрів та без жодного втручання чиновників, що унеможливить будь-яку корупційну складову.

 

Так, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області рекомендує отримувати якісні державні безкоштовні послуги у режимі онлайн на порталі diia.gov.ua.