Будівництво нового моста у Пасічній розпочнеться вже у травні

Підготовка до спорудження нового мосту через Бистрицю Солотвинську, який сполучатиме вулиці Хіміків та Надрічну, перебуває на завершальній стадії. Відтак, після узгодження проектної документація, виконання першої черги робіт планується розпочати уже в травні цього року.

Розмови про необхідність будівництва ще одного моста через річку Бистриця Солотвинська ведуться не один рік. У травні 2016 року мер Руслан Марцінків заклав перший символічний камінь під будівництво нової переправи, а згодом була представлена проектна пропозиція.

 

Як повідомляє прес-служба міського голови, підготовка до спорудження нового моста підходить до кінця. Перший з трьох етапів проектування уже виконано й він пройшов відповідну експертизу. Два інші відправлять у столицю на експертизу уже найближчим часом.

 

Будівництво буде проводитись у три етапи. Першочергово розпочнеться будівництво транспортної розв’язки зі сторони вулиці Хіміків. Далі – спорудження самого мосту, будівництво шляхопроводу і транспортної розв”язки по вулиці Надрічній.

 

За словами начальника управління капітального будівництва Романа Галіпчака, виконання першої черги робіт планують розпочати уже в травні цього року.

 

Загальна довжина моста становитиме 324 метри, ширина - 14,5 м., а довжина шляхопроводу – 50 м.

 

Як писало Побудовано в Франківську, Новий міст через річку Бистриця Солотвинська має з’єднати вулицю Хіміків та Надрічну в районі залізничного моста. Для цього необхідно звільнити 21 тисячу 360 квадратних метрів землі в мікрорайоні Пасічна. Це дозволить розвантажити основний міст по вулиці Галицькій та загалом оптимізувати рух у місті.

 

Івано-Франківська облдержадміністрація схвалила проектну документацію будівництва моста у лютому цього року. Згідно документації, яку розробляло ТОВ «Львівський будівельний холдинг», загальна кошторисна вартість будівництва становить 259 134, 843 тис грн. Сюди входять:

 

будівельні роботи – 206 678, 129 тис грн;

устаткування – 129, 979 тис грн;

інші витрати – 523 26, 735 тис грн.

 

За попередніми підрахунками, міст мав коштувати близько 200 мільйонів гривень.  Як бачимо, у проектній документації кошторис будівництва дещо зріс і тепер становить майже 260 млн грн.

 

У грудні 2016 року Департамент містобудування, архітектури і культурної спадщини видав управлінню капітального будівництва містобудівні умови та обмеження на будівництво моста через річку Бистриця Солотвинська та транспортної розв'язки в районі вулиць Хіміків-Надрічна.