Знайомимось з історичними спорудами: парк культури та відпочинку ім. Тараса Шевченка


Парк ім. Т. Г. Шевченка в Рівному – це величезна зелена зона, яка займає 32 га, з великою кількістю красивих алей, дитячих майданчиків і атракціонів, дерев’яних, кам’яних і металевих скульптур. Територіально парк розділено на п’ять зон: спортивний і дитячий сектор, зони активного й тихого відпочинку, а також зона видовищних споруд.

 

В давні часи на місці парку знаходився дубовий гай, який був залишком Чорного лісу. Власники міста Потоцькі часто влаштовували полювання там на диких звірів.

 

В 19 столітті ці землі були перетворені на поля і пасовиська. В 1895 році міською владою було прийнято рішення про створення парку. Висаджували дерева за англійським пейзажним стилем.

 

В 1948 році площа парку збільшилася на 28 гектарів внаслідок приєднання колишнього приватного парку Ромашкана.

 

Він був виконаний у класичному стилі радянських часів, а з роками доповнений безліччю сучасних деталей. Біля входу до парку відвідувачі можуть спостерігати Палац культури, але зараз цю будівлю не використовують за призначенням.

 

У 1977–1984 рр. було проведено глобальну реконструкцію, створено каскад водоспадів. Нині тут росте приблизно 160 видів дерев, зокрема й далекосхідні та середньоазіатські види рослин із Китаю та Японії.

 

Вік деяких дерев сягає 150–200 років. Парк дуже полюбляють містяни. Різноманітні атракціони та дитячі майданчики приносять багато радості маленьким відвідувачам. Тут проводять побачення закохані пари, роблять масу фотознімків туристи.

 

Парк удостоєно статусу пам’ятки національного значення, він є шедевром садово-паркового мистецтва.