З 10 червня за борги по комуналці почнуть нараховувати пеню

З 10 червня почнуть нараховувати пеню за комунальні борги, які виникли після 1 травня 2019 року. Але пеня не нараховується, якщо борг утворився через затримки у фінансуванні субсидій.

З 1 травня 2019 року набули чинності нові норми закону про ЖКГ, згідно з яким вводиться пеня на комунальні борги. Вона стосується тих боргів, які виникли після цієї дати, а штрафи фактично почнуть діяти тільки після 10 червня.

 

Про це розповів генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

 

Він уточнив, що штрафи за борги по комуналці можна буде нараховувати тільки за підсумками травневих нарахувань, які приходять ближче до середини наступного місяця.

 

«Також потрібно враховувати, що згідно із законом пеня не нараховуватиметься, якщо борг утворився внаслідок затримок у фінансуванні субсидій з боку держави. Але ми профінансувалисубсидії вчасно і в повному обсязі. Проблем з фінансуванням в цьому опалювальному сезоні не було ніяких», – пояснив Музиченко.

 

Що стосується субсидій, то на її скасування або видачу впливає прострочена заборгованість, але якщо її виставили тільки в липні, значить простроченою вона не є, оскільки кінцеві терміни оплати ще не настали.

 

За словами чиновника, в цей період субсидію громадянам призначать, але якщо строки розгляду скарги будуть затягуватися і борг не зникне, то в такому випадку одержувачу потрібно буде надавати документальне підтвердження того, що борг він оскаржує. Таким підтвердженням може бути, наприклад, позов до суду.

 

 

Джерело