В яких містах проводитимуть реновацію хрущовок

У Мінрегіоні вважають, що реновацію «хрущовок» буде інвестиційно вигідно проводити у містах-мільйонниках, а у маленьких містах – краще проводити реконструкцію будівель.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розробило новий законопроект «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду». Згідно з ним, визначені два варіанти вирішення питання із застарілим житловим фондом – його знесення та будівництво нового житла або проведення реконструкції. Про це розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

 

«Зараз в Україні близько 1 млрд житлового фонду в цілому. З них приблизно 70-80% мають застарілий інфраструктурний стан і з кожним днем він погіршується. Зростає кількість аварійних будинків і ці проблеми накопичуються. Тому ми запропонували законопроект, в якому врахували максимальну кількість проблемних питань і запропонували механізми вирішення», – сказав Парцхаладзе.

 

За словами Парцхаладзе, проводити саме реновацію застарілого житла із знесенням старих будинків та будівництвом нових буде вигідно інвесторам у великих містах, в інших населених пунктах місцева влада із залученням інвесторів має проводити реконструкцію.

 

«Якщо ж казати про зацікавленість інвесторів. Площа «хрущовки» – близько 3.5 тис кв. м. Забудовник може побудувати будинок на 10 тис. кв. м. Частину квартир він віддає, а частину продає за ринковою ціною і заробляє на цьому. Інвестиційно це може бути дуже вдалим проектом, але тільки у великих містах-мільйонниках. У маленьких містах – ні. Там необхідно проводити саме реконструкцію, яку повинна фінансувати місцева влада і залучати інвесторів», – сказав заступник Міністра.

 

Одним із варіантів такої реконструкції Парцхаладзе запропонував добудову у будинку ще 2-х поверхів. При цьому інвестор має повністю реконструювати будівлю: зробити її енергоефективною, оновити всі комунікації, додатково поставити ліфт, відремонтувати під’їзд.

За даними Голови Держмолодьжитла Сергія Комнатного 54% українців живуть в перенаселеному житловому фонді, а аварійними визнані 16,5 тис. будинків.

 

Джерело