В Україні можуть запровадити нагляд над будмайданчиками через відеокамери - Бабак


Проблема реформування державного нагляду в будівельній сфері може бути вирішена шляхом введення перевірок на різних етапах будівництва об’єкта в присутності інспектора архітектурно-будівельного контролю або через електронні засоби передачі даних.

 

Так вважає міністр розвитку громад і територій Олена Бабак.

 

“Держава може поставити вимогу, що на певному етапі будівельних робіт необхідний державний нагляд. Це необов’язково робити в присутності інспектора, це можуть бути електронні засоби передачі даних. Можна впровадити камери, які будуть завантажувати дані в систему, де будуть зберігатися дані про належне чи неналежне виконання робіт. Зараз техніка дає нам дуже багато можливостей для того, щоб ми могли відстежувати етапи робіт навіть без присутності людини”, – розповіла Бабак.

 

За її словами, в разі впровадження відповідної системи нагляду інформація з відеокамер буде завантажуватися у вигляді файлів і зберігатися в архіві системи по кожному окремому об’єкту.

 

У свою чергу в.о. голови Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) Олександр Строкач додав, що зараз недобросовісні забудовники, які не оформлюють необхідні документи, намагаються уникати перевірок, просто не відвідуючи їх.

 

“Не зважаючи на те, що ДАБІ інформує забудовників (про майбутню перевірку. – Ред.), вони не приходять. І в цьому проблема. Законодавством визначено, що перевірка може бути проведена тільки в присутності суб’єкта господарювання. Коли електронний кабінет запрацює для всіх об’єктів складності (орієнтовно – кінець 2020) і забудовники будуть отримувати повідомлення про перевірки, то в разі їх неявки на об’єкт, наприклад, два рази, автоматично буде припинено права на проведення робіт”, – сказав в.о. голови ДАБІ.

 

За матеріалами Інтерфакс-Україна