В Україні 90% орендного житла знаходиться в тіні

У Мінрегіоні повідомили, що зараз близько 90% ринку орендного житла в Україні знаходиться в тіні. Для створення дієвого ринку орендного житла розробляється законопроект.

Сьогодні із всього орендного житла, яке налічується в Україні, близько 90% знаходиться в тіні та ніяк не регулюється. Тому Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України було ініційовано і наразі завершується розробка відповідного законопроекту, який зможе впровадити дієвий ринок орендного житла в Україні та визначити чіткі механізми для взаємодії всіх його учасників – як орендарів, так і орендодавців.

 

Про це розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе в інтерв’ю «Українському радіо», інформує прес-служба Мінрегіону. «Сьогодні в Європі приблизно 60-70% всього житлового фонду – орендне. При цьому в Україні цей % офіційно не перевищує 5-10%. Тобто, 90% ринку орендного житла знаходиться в тіні. І цю ситуацію потрібно змінювати. Ми хочемо законодавчо врегулювати це питання, створити чіткі та справедливі правила на цьому ринку», – сказав він. За словами Парцхаладзе, ефективне запровадження цього ринку може суттєво вплинути на зниження орендної плати, сприятиме залученню нових інвестицій, стимулюватиме розвиток житлового будівництва і галузі загалом. Він зауважив, що у підсумку вартість такого житла у порівнянні з ринковою може бути на 30% і більше дешевше для соціально-незахищених груп населення і працівників соціальної сфери.

 

Відтак, розглядається можливість впровадження наступних напрямків орендного житла в Україні: муніципальне орендне житло, замовниками якого є місцева влада і яке може надаватися молодим сім’ям, працівникам соціальної та бюджетної сфери (лікарям, вчителям тощо), іншим молодим спеціалістам. орендне житло, яке буде знаходитися на балансі центральних органів державної влади, у тому числі, відомств, та надаватиметься їх співробітникам на час роботи або служби. комерційне орендне житло, яке будуть будувати приватні компанії і здавати в оренду. Ми писали раніше, що у Мінрегіоні вважають, що реновацію «хрущовок» буде інвестиційно вигідно проводити у містах-мільйонниках, а у маленьких містах – краще проводити реконструкцію будівель.

 

Джерело