В Івано-Франківську планують продати два підприємства


Фонд держмайна затвердив перелік об'єктів, які підлягають приватизації у 2021 році в Івано-Франківській області.

 

Як повідомив в розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо начальник відділу приватизації регіонального відділення Фонду держмайна Михайло Гавриляк, цьогоріч в Івано-Франківській області в перелік об'єктів, які підлягають приватизації, включено 53 об'єкти. 

 

Серед них, два окремі майнові комплекси державних підприємств.

 

"Йдеться про  ДП"Івано-Франківський котельно-зварювальний завод" (вулиця Хриплинська, 11) та ДП "Карпатський експертно-технічний центр Держпраці" (вулиця Максимовича, 15). Обидва підприємства знаходяться в Івано-Франківську. Котельно-зварювальний завод до того, як його передали на приватизацію, вже декілька років перебував в процедурі банкрутства. Значна частина приміщень була продана ще до приватизації. Виробничої діяльності там не ведуть вже декілька років, є заборгованість з зарплат. Втім, склалась така ситуація, що за процедурою банкрутства там продали деякі об'єкти, тож на сьогодні юридично держава не є одноособовим власником підприємства. Єдиний майновий комплекс перебуває у спільній частковій власності. Окрім держави, в особі концерну "Укроборонпром", ще дві приватні юридичні особи володіють частками в єдиному майновому комплексі. Тож ми не можемо навіть почати процес приватизації, оскільки держава не є єдиним власником. Ми пропонували "Укроборонпрому" вирішити ситуацію шляхом переговорів з власниками часток або в судовому порядку, але на жаль до сьогодні це питання не вирішене", - пояснює начальник відділу приватизації.  

 

Другий об'єкт, який планують продати "з молотка" - державне підприємство "Карпатський експертно-технічний центр Держпраці".

 

"Карпатський експертно технічний центр займається технічними експертизами в частині охорони праці, придатності об'єктів до експлуатації, надання консультаційних послуг. Такі підприємства є в різних регіонах України. Держпраці включило всі ці об'єкти в перелік для приватизації. Ми плануємо виставити його на електронний аукціон 11 березня", - каже Михайло Гавриляк.