У міністерстві соцполітики пояснили, як витратити 50 тисяч гривень і не втратити субсидію

Субсидію на оплату житлово-комунальних послуг не призначать сім’ям, які зробили покупку на суму, що перевищує 50 тис. грн. Однак існують винятки. Наприклад, оплата дорогого лікування членів сім’ї.

Про це повідомив директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко, пише  Газета по-Українськи

 

Оплата лікування на суму, що перевищує 50 тисяч гривень, не позбавляє сім’ю права на отримання державної допомоги при оплаті комунальних послуг”, – сказав він.

 

На оформлення субсидії також не впливає вартість майна, отриманого в спадщину або в подарунок.

 

Цей дохід не зараховують до сукупного доходу сім’ї і не беруть до уваги при розрахунку розміру субсидії. Наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів також не впливає на право отримання субсидії. Беруть до уваги офіційний дохід, який приносить це майно”, – зазначив Музиченко.

 

 

Сім’ї, які купили житло, мають право на субсидію. За словами Віталія Музиченко, сім’я 10 років збирала гроші, щоб придбати собі квартиру. Купівля нерухомості перевищила 50 тисяч гривень. Але у сім’ї немає іншого житла. Такі люди можуть подати документи для оформлення житлової субсидії на розгляд Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при кожній райдержадміністрації або органі місцевого самоврядування. Аналогічна ситуація і з оплатою навчання дитини.

 

 

Якщо нерухомість придбали в кредит, то при визначенні права на субсидію враховують суму першого внеску. Субсидію можуть призначити за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання, якщо ця сума перевищує 50 тисяч гривень.