У Франківську відновлюють старовинну каплицю, збудовану понад 150 років тому. ФОТО

В Івано-Франківську, на території міської лікарні, знаходиться унікальна каплиця, вік якої може сягати 150-ти років. Ще з радянських часів будівля використовувалась як киснева станція. Тепер місцевий капелан взявся відновлювати каплицю в її автентичному стані.

Отець Роман Терлецький уже більше 8-ми років працює капеланом Центральної міської клінічної лікарні. Каже, як тільки сюди прийшов, відразу помітив незвичайну будівлю з оригінальним хрестом. Вияснилося, що під кисневою станцією, із замурованими дверима та вікнами прихована старовинна каплиця, пише Побудовано з посиланням на Франківчани. 

 

«Три роки тому я прийшов до головного лікарня і сказав, що треба відновити цю історичну справедливість. І виявилося, що у нього теж була така думка. Потім побудували нову кисневу станцію і тоді розпочалися «археологічні розкопки», - розповідає отець Роман. 

 

За словами капелана, роботи з відновлення каплиці тривають уже два роки. За цей час вдалося віднайти оригінальну підлогу, правда у понищеному стані. Куди краще за підлогу збереглися стіни. Під штукатуркою була захована автентична австрійська цегла. Натомість, черепицю довелося повністю замінити.

 

Точну дату зведення будівлі встановити складно. Відомо, що старий корпус лікарні побудували у 1842 році, трохи пізніше звели і капицю. Так що їй може бути навіть більше 150-ти років.

 

«Я розмовляв з істориком Леонідом Орлом. Вік каже, що було дві каплиці: одна в лікарні в приміщенні, а ця мала поховальне значення, тут молилися за померлих. За радянських часів тут був морг, а потім вже киснева станція. Тобто, ми відновили вже історичну частину тієї будівлі», - наголошує капелан.

 

Всі роботи ведуться власними зусиллями, а за кошти спонсорів вдалося замінити дах каплиці та відновити її фасад. Отець Роман Терлецький каже, що роботи ще залишилося чимало. Ще треба зробити ремонт захристя, встановити дерев’яні двері ззовні та всередині будівлі, облагородити територію.

 

На вікнах і дверях будуть ковалі вироби, зроблені в автентичному стилі. Це все для того аби зберегти старовинну каплиці. Ще є підвал, правда, до нього обіцяють взятися пізніше, коли буде відновлена сама будівля.

 

Натомість, вже найближчий часом, а саме 11 червня, каплицю збираються освятити.