У Франківську розробляють стелу для Тисменицької брами


Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Франківська замовило розробку проєктно-кошторисної документації на консервацію археологічних залишків Тисменицької брами Станіславівської фортеці, що на роздоріжжі вулиць Галицької та Лесі Українки.

 

Про це повідомили в Управлінні.

 

Нагадаємо, рештки Тисменицької брами виявили в результаті археологічних досліджень. Було прийняте рішення про їх ознакування та встановлення інформаційної стели.

 

До розробки згаданої інформаційної стели запросили архітектора Валер’яна Федоряка – його ескізна пропозиція роглядалася членами архітектурно-містобудівної ради та консультативної ради зі збереження спадщини і була визнана фахівцями прийнятною для реалізації.

 

Тож начальник управління Орест Кошик та заступник начальника відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак з проєктантом Остапом Дольним та архітектором Валер’яном Федоряком обговорили основний концепт спільної роботи над проєктом, ключові моменти щодо зовнішнього вигляду, місця розташування, інформаційного наповнення стели тощо.