Нове життя "хрущовок" коштуватиме понад 3 млн грн на будинок - Мінрегіон

Віце-прем’єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко розповів скільки коштуватиме саннація старого житлового фонду.

На даний момент часу в Україні доволі гостро постала проблема старих багатоквартирних будинків, так званих "хрущовок". Адже ці будинки будувалися як тимчасове житло – на 50-60 років. Вже у 2017р. почав закінчуватися термін експлуатації старих будівель.

 

Однак, діючої програми їх реновації, затвердженої на державному рівні так і не має. Тож у Мінрегіоні розповіли, що будуть робити з даною проблемою. Зокрема, віце-прем’єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко впевнений, що старий житлофонд, зокрема так звані «хрущовки», можна успішно модернізувати.

 

"Маємо успішні проекти, які показують, що там можлива інженерна санація вартістю близько 2,5 тисяч грн на квадратний метр", — сказав Зубко.

 

За його словами, програма «теплих кредитів» і програма енергоефективності будуть спрямовані, насамперед, на такі будинки, яких у країні близько 20 тисяч.

 

«Рахуємо вартість проекту на квадратний метр, оскільки є «хрущовки» на 3 під’їзди, на 5, на 10. У 100-квартирний будинок потрібно вкласти 3-3,5 млн гривень для його реновації. 50% – дає держава, якщо є муніципальна програма, то разом – 70%, плюс – 30% коштів громадян. Таким чином, дамо «хрущовкам» друге життя», - підкреслив Зубко.

Урядовий портал