Дев'ять ідей як зберегти тепло в оселі

Отже, де ж ми втрачаємо таке дороге тепло в наших оселях? 30-40% – з вентиляційним повітрям 20-30% – через стіни 15-25% – через вікна 10-25% – через дах 3-6% – через підвал.

Не перекривайте дорогу теплу. Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розставленні меблі та інші речі, розташовані перед радіаторами, поглинають до 20% теплової енергії.

 

Заклейте щілини у вікнах. Біля 40% тепла, що надходить в приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4-5° С.

 

Наклейте фольгу на обидві сторони ДСП та розмісти на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.

 

Не перегрівайте приміщення – одягайтесь тепліше. При завищеній кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. За даними лікарів сон у прохолодному приміщенні корисніший.

 

Провітрюйте приміщення протягом 10-15 хвилин. Через привідчинені впродовж багатьох годин вікна значно втрачається тепло. Краще провітрювати протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні.

 

Поставте лічильники. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо ви маєте індивідуальне опалення або лічильники тепла.

 

Закривайте двері в під’їзді. Тепловтрати через відкриті двері та розбиті вікна в підїзді становлять 5-15% від сумарних теплових втрат будинку.

 

Поставте склопакети. Склопакети мають такий опір теплопередачі, як цегляна стіна товщиною 50 см та мають надвисокий ступінь теплоізоляції, що скорочує втрати тепла до 50%.

 

Використовуйте жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло.

 

ecoaction.org.ua