Будівлі проектуватимуться за принципами універсального дизайну

У нових державних будівельних нормах – ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» введено обов’язкове проектування нових житлових будинків, громадських будівель і споруд за принципами універсального дизайну, який враховуватиме потреби кожної людини, у тому числі, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

 

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе зазначив, що у сучасній світовій архітектурі дуже багато уваги приділяється проблемам маломобільних груп населення, зокрема, людей з інвалідністю.

 

Тому принципи універсального дизайну, який враховує потреби кожного, у пріоритеті.

 

«З 1 квітня в дію вступили важливі будівельні норми – ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» – вони впроваджують обов’язкове створення безбар’єрного простору в Україні для всіх маломобільних груп населення: у першу чергу, людей з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності, людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок. Серед іншого, вони запроваджують обов’язкове використання принципів універсального дизайну при проектуванні нових громадських та житлових будинків», – додав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

 

Згідно нових ДБН, під час нового будівництва житлових і громадських будівель необхідно застосовувати принципи універсального дизайну, передбачаючи усі входи і виходи з будівлі, у тому числі, евакуаційні, у рівень землі без влаштування ґанку.

 

При цьому треба передбачати тверде покриття із дренажем та зливостоком.

 

Під час реконструкції житлових і громадських будівель допускається влаштовувати ґанок висотою не більше 0,15 м від тротуару. У такому випадку необхідно влаштовувати пандуси відповідно до цих ДБН.

 

Проектні рішення повинні виконуватися так, щоб об’єкти, які проектуються, були однаково доступними і зручними для маломобільних груп населення та для інших членів суспільства.

 

Це, наприклад, відсутність порогів, неслизькі рівні поверхні, зручні з’їзди, подача корисної інформації, яка легко сприймається візуально, тактильно та вербально.

 

Застосування спеціалізованих елементів чи засобів, які враховують потреби осіб з інвалідністю, має встановлюватися завданням на проектування лише за відсутності можливостей влаштовувати універсальні елементи.