Згода всіх жителів старих будинків на проведення реконструкції може стати не обов’язковою

Законодавча норма про обов’язкову згоду 100% жителів старих будинків на проведення майбутньої реконструкції буде змінена.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України завершує роботу над розробкою нового законопроекту, у якому, зокрема, запропоновано, що згода на проведення реконструкції застарілого житла повинна складати не менше 75% мешканців будинку.Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе за підсумками круглого столу щодо реконструкції застарілого житлового фонду.За словами заступника міністра, новий законопроект має дозволити на практиці розпочати комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду, у тому числі, об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, нове будівництво та створення безбар’єрного середовища на цих територіях. Він, у першу чергу, буде орієнтований на інтереси людей - власників такого житла.

 

“Ми вже опрацювали зауваження та проблемні питання, які містяться в діючому законі і через що, у тому числі, реконструкція так і не розпочалася на практиці. Наприклад, питання згоди мешканців на відселення при реконструкції, компенсація. Найголовніше, що новий законопроект буде орієнтований на інтереси людей, які зараз проживають у такому житлі”, - сказав він.

 

Так, згідно з новим проектом закону запропонована згода на проведення реконструкції застарілого житла повинна складати не менше 75% мешканців будинку. “Цю норму ми ще будемо обговорювати, адже це питання одне із ключових. Зараз у діючому законі прописана обов’язкова згода 100% жителів будинків на проведення майбутньої реконструкції. Проте у реальних умовах сьогодні це практично неможливо”,- пояснив Парцхаладзе.Які будинки підлягатимуть знесенню або заміні та реконструкція яких неможлива без відселення, визначатиметься на підставі проектної документації на реконструкцію, що пройшла відповідну процедуру обговорення та затвердження.Передбачається, що мешканці таких будинків мають відселятися, як основний варіант, у стартові будинки у межах кварталу (мікрорайону), що реконструюється. Крім цього, розглядається можливість тимчасового переселення у маневровий фонд та в інші рівноцінні житлові приміщення в багатоквартирних будинках, у тому числі, вторинного ринку (за згодою).Під час обговорення були пропозиції, щоб відселення відбувалося в межах кварталу чи мікрорайону, або в суміжні чи інші квартали в межах населеного пункту за обов'язковою згодою мешканців.За словами Парцхаладзе, новий законопроект має на меті захист інтересів громадян, а також інвесторів, убезпечення їх від можливих зловживань, гарантування безпеки та комфорту при реалізації програми, покращення життя людей.