За держпрограмою «житло під 10%» видано 400 кредитів


В рамках держпрограми “Доступне житло під 10% річних”, яка стартувала з 1 липня, банки вже видали близько 400 іпотечних кредитів на загальну суму 329,2 млн грн.

 

Про це повідомила заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів, пише ДТ.

 

«За програмою іпотечного кредитування під 10% річних на сьогоднішній день видано кредитів на суму 329,2 млн грн. Близько 400 сімей отримали нове житло в кредит під доступну вартість протягом 2 місяців від запуску програми», – написала вона.

 

Вона зазначила, що на сьогодні в банках вже узгоджено 1303 заявки на видачу доступної іпотеки. А в програмі беруть участь п’ять банків: Приватбанк, Укргазбанк, Ощадбанк, Правекс банк і Кредобанк. Найбільше кредитів видано Кредобанком.

 

За інформацією liga.net, стримує держпрограму то, що кредити часто лише на перші рік-два мають фіксовану низьку ставку, після чого ставка стає плаваючою і прив’язаною до депозитного індексу UIRD.

 

Зокрема, в Приватбанку фіксована ставка 9,99% річних діє лише в перший рік, а протягом решти 19 років вона буде дорівнювати депозитній ставці UIRD + 4 процентних пункту. Зараз UIRD становить близько 9%, тобто починаючи з другого року по іпотеці потрібно буде платити близько 13% річних.

 

Крім того, кредит передбачає істотний початковий внесок – 30-40% (в Кредобанку і Ощадбанку – 20%) від вартості житла, що купується.