Як перевірити надійність забудовника - поради Мін'юсту


Експерти Мін’юсту радять перевіряти надійність забудовника перед укладанням інвестиційного договору або підписанням договору купівлі-продажу житла.

 

Про це свідчить інформація на Facebook-сторінці міністерства.

 

“Перед укладанням інвестиційного договору чи підписанням договору купівлі-продажу житла, експерти Міністерства юстиції, Офіс протидії рейдерству радять перевірити надійність забудовника та юридичну «чистоту» квадратних метрів, аби «квартирне питання» не зіпсувало настрій, нерви і розмір сімейного бюджету”, – йдеться в повідомленні.

 

Щоб перевірити надійність забудовника на первинному ринку нерухомості, варто:

 

  • перевірити, чи не перебуває компанія забудовника у процедурі банкрутства, скориставшись вебпорталом «Судова влада України»
  • зібрати більше інформації про земельну ділянку, на якій планується звести будинок, скориставшись Публічною кадастровою картою. Якщо ділянка перебуває у комунальній власності, додатково можна дізнатися про речові права на неї на вебпорталі Держгеокадастру.

“Пам’ятайте, що незаплямована репутація забудовника, наявність усієї дозвільної і проектної документації та документів на землю – це надійний фундамент для безпечного інвестування у квадратні метри”, – зазначили у Мін’юсті.