Війна скінчилась? Суд повернув міськраді приміщення церкви


Господарський суд Івано-Франківської області зобов'язав Івано-Франківську єпархію Української Православної Церкви звільнити нежитлові приміщення по вулиці Чорновола, 6 у місті Івано-Франківську та повернути їх Виконавчому комітету Івано-Франківської міської ради.

 

Про це інформує прес-служба суду.

 

Відповідне рішення №909/476/19 було прийнято 10 вересня та внесено в ЄДРСР.

 

«Приміщення площею 19,1 кв. м та площею 283,0 кв. м слід повернути, у зв'язку з закінченням дії договору оренди від 20 грудня 2006 року», — йдеться у повідомленні.

 

Додамо, що третьою особою на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, виступив Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

 

Нагадаємо, вже кілька років Івано-Франківська влада не може поділити з місцевою єпархією УПЦ МП земельну ділянку та будівлю колишнього дитячого садка по вул.Чорновола, 6. Справа зайшла в глухий кут – а міська влада подала до суду. Керівництво єпархії планує будувати церкву, а місто хоче бачити на цій території дитячий садок.

 

Як з'ясував Побудовано в Івано-Франківську, земельну ділянку та приміщення колишнього дитячого садка по вул. Чорновала, 6 єпархія УПЦ МП орендує ще з 2006 року. В будівлі новий власник облаштував молитовний будинок та канцелярію. За договором, дія оренди мала припинитися, коли єпархія побудує поруч нову церкву. Адреса храму мала бути адреса якої мала би бути Чорновола,6 Б. Проте будівництво досі не розпочате. Натомість, Івано-Франківськ в цей час ще й надав єпархії УПЦ МП окрему ділянку для будівництво церкви по вул. Довженка,2.

 

Але і після її спорудження православні приміщення дитячого садка не звільнили. Усі ці 10 років за оренду земельної ділянки та приміщення колишнього садка єпархія УПЦ МП платить до міського бюджету 583 гривні в рік. Міська влада вирішила відвоювати приміщення дитячого садка назад. Єпархія збирається побудувати на місці старої будівлі нову церкву, а поруч запропонувала розмістити невеличкий садок. Така пропозиція не задоволь