В Івано-Франківську утеплюють 13-й ліцей


Триває другий етап енергетичної модернізації закладів освіти за програмою НЕФКО.

 

Він охопив чотири садки (ДНЗ №15 «Гуцулочка», №27 «Карпатська казка», №9 «Дзвіночок», №3 «Бджілка») та п'ять шкіл (ліцей №13, школа-гімназія №3, школа №8, 22, 25), йдеться на сайті міського голови, пише Фіртка.

 

Під час зимових канікул у школі-ліцеї №13 замінять усі вікна згідно з програмою.

 

Як розповів Ярослав Свідрак, директор енергосервісної компанії «Адамсон», розпочали роботи наприкінці листопада і вже замінили близько 80% старих вікон.

 

Також у проєкті – оздоблення відкосів, монтаж системи вентиляції, модернізація електричних мереж під вентиляцію. Завершити монтаж вікон планують до 20 січня, а на початку лютого візьмуться за вентиляцію.

 

Влітку, теж за програмою НЕФКО, у ліцеї замінили систему опалення. Роботи були масштабні, охопили весь заклад: від підвалу до 4 поверху.

 

Директорка ліцею Наталя Стефанишина зауважила, що старі батареї здали на металобрухт і з тих коштів відремонтували актову залу. А нову сцену облаштували завдяки Бюджету участі, в якому перемогли у 2019 році.

 

«У школі 780 учнів, навчаємось у дві зміни, займається багато секцій, тому заклад працює до дев’ятої вечора. Велике спасибі, що наш ліцей включили до програми НЕФКО, адже тепер дітям тепло і комфортно навчатись», – зауважила директорка.

 

«Ми вже комплексно утеплили сім навчальних закладів, зараз у роботі ще дев'ять. У співпраці з міжнародними донорами, зокрема з НЕФКО у цьому випадку, вдається досягати гарних результатів в різних соціальних напрямках. Важливим елементом таких проєктів, як правило, є грантова складова. Тобто місто отримує частину коштів безповоротно. Приємно, що іноземці відзначають великий потенціал нашого міста для якісної реалізації міжнародних програм», – підсумував Руслан Марцінків.