Українські міста повинні розробити нові генеральні плани

У Мінрегіоні вважають, що українські міста повинні змінювати генеральні плани та вводити «блакитні лінії» для обмеження висотності забудови.

З 1 вересня минулого року в Україні набули чинності нові державні будівельні норми «Планування і забудова територій», які, зокрема, вперше ввели норму щодо обмеження висотності будівель у населених пунктах України – так звані «блакитні лінії».

 

Вони регулюють силует і висотність забудови та сприяють збереженню гармонійного вигляду населених пунктів. Про це розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе у інтерв’ю виданню «РБК-Україна», повідомляє прес-служба Мінрегіону.

 

Парцхаладзе зазначив, що українські міста повинні вже змінювати свої генеральні плани та вводити новий розділ, присвячений «блакитним лініям», де буде чітко прописано яка максимальна висотність забудови має бути. «Багато проектів було узгоджено до прийняття нових будівельних норм і вони почали будуватися раніше.

 

Тому тільки зараз ми почнемо спостерігати перші результати цих змін, як будуються нові об’єкти за новими нормами. Наприклад, ми ввели нові ДБН щодо планування і забудови територій. З’явилося таке поняття, як «блакитна лінія» – обмеження висотності в населених пунктах. І українські міста вже повинні змінювати генеральні плани і вводити новий розділ з «блакитними лініями», – сказав він. Парцхаладзе зауважив, що, на жаль, не всі органи місцевої влади зацікавлені це робити швидко.

 

А Мінрегіон може регулювати їх роботу тільки нормами і правилами, і поки не бачить результатів по оновленню генеральних планів з урахуванням нових норм.

 

Джерело