У Франківську взялися за реставрацію балкону пам'ятки архітектури у центрі міста


Управлінням архітектури, дизайну та містобудівної діяльності розпочато роботи з реставрації аварійного балкона будинку на вулиці Вірменській, 4, який є пам'яткою архітектури місцевого значення. Його споруджено у 1890-тих роках.

 

Спочатку буде проведено демонтаж декоративних елементів огорожі балкону.

 

Далі – обстеження консольної плити балкону на предмет її несучої спроможності. Складність робіт полягає в тому, що зовнішнє візуальне обстеження балкону не дає можливості повністю діагностувати його несучий конструктив.

 

Зараз можна однозначно стверджувати, що монолітність залізобетонної конструкції втрачена.

 

Цілком можливо, що прийдеться її демонтувати повністю з розкриттям металевого каркаса армування, защемлення плити балкону в стіні будинку та іншого. За результатами дослідження буде прийнято остаточне рішення щодо подальшої долі основної конструкції.

 

Попередньо оцінено вартість проектно-кошторисної документації на реставрацію балкону, вона складе 100 - 160 тис грн, в залежності від висновків після обстеження.

 

Всі роботи – від демонтажу до відтворення втрачених деталей балкону – буде виконувати ТОВ «ЕКСКЛЮЗИВБУД ІФ», кваліфіковане будівельно-реставраційне підприємство з відповідними ліцензіями. Реставратор – Василь Дякун. Ними ж будуть обстежені демонтовані декоративні масивні елементи огорожі і по можливості їх буде також використано, а зруйновані відтворені по формі автентичних фахівцями-реставраторами.