Ціну газу на березень для населення знижено на 14%: це мінімум з 2016 року


"Нафтогаз" заявив про зниження ціни на газ для населення на 14% у порівнянні з лютим.

 

Про це повідомляє Twitter держкомпанії, пише ЕП.

 

"Ціна газу від Нафтогазу становитиме 3,4 грн/кубометр без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами. В платіжці за газ ви маєте побачите ціну 4,3 грн/кубометр. Це зниження на 14% порівняно з лютим і найнижча ціна з 2016 року", - йдеться у повідомленні.

 

Водночас у "Нафтогазі" зазнають, що згідно з урядовими правилами НАК не постачає газ напряму населенню,окрім Кіровоградської обл.

 

"Сподіваємось, приватні постачальники скоригують свою ціну відповідно ринковому зниженню і вона не буде перевищувати 4,3 грн/куб. Ми застосували мінімально можливу, дозволену законодавством ціну і плануємо робити це і надалі", - підкреслюють у НАК.

 

Компанія повідомляє, що зниження стало можливим завдяки новому індикатору на внутрішньому ринку.

 

"Ціна розраховується за формулою, що визначає Кабмін. Основним індикативом є результати біржових торгів газовому хабі ТТF. Однак, у березні на внутрішньому ринку України з’явився новий індикатор. Оператор Газотранспортної системи України провів тендер на значний обсяг газу і торги продемонстрували, що в Україні існує значна конкуренція, яка призводить до зниження оптових цін на газ. Тож саме на цей індикатор ми орієнтувались при розрахунку ціни на газ", - резюмують у "Нафтогазі".