Створивши ОСББ, прикарпатці можуть отримати державну допомогу на утеплення

«Ті ОСББ, які вже скористалися урядовою програмою з енергоефективності, відчули її переваги. По-перше, ОСББ отримало безповоротну фінансову допомогу – щонайменше 40% від суми залучених коштів на утеплення. По-друге, мешканці утепленого будинку значно скоротили витрати сімейного бюджету на оплату комунальних послуг», - так прокоментував голова Держенергоефективності дані щотижневого моніторингу дії Державної програми підтримки населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів.
Сергій Савчук зауважив, що на сьогодні є багато прикладів учасників програми, де у багатоповерхівках економія теплової енергії та газу сягнула 45 - 55% після впровадження енергоефективних заходів, а витрати на комунальні послуги знизилися на 20 - 50%.

За його словами, інтерес до Урядової програми з енергоефективності з боку ОСББ не спадає.

 

Цього тижня, з 29 червня по 04 липня, до програми приєдналося ще вісім ОСББ, які залучили 1 млн грн на проведення загальнобудинкових заходів з енергоефективності.

Загалом в країні вже 272 ОСББ стали учасниками цієї програми, освоївши майже 25 млн грн на утеплення.

 

Державна підтримка на утеплення продовжує користуватися попитом і серед пересічних громадян. Найбільш популярні продукти – енергоефективні матеріали та обладнання. На їх придбання близько 4,5 тис. українських сімей залучили майже 70 млн грн. лише протягом останнього тижня.

 

Варто відмітити, що більшу частину цих коштів – 50,2 млн грн – освоїли 3,5 тис. родин, які отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг і також прийняли рішення долучитися до енергозбереження.

 

Крім того, протягом останніх семи днів приватні домогосподарства залучили 2,5 млн грн на придбання 155 негазових котлів.

 

Всього за останній тиждень у рамках програми освоєно коштів на утеплення у сумі 73,4 млн гривень.

 

За весь час дії державної програми з енергоефективності залучено понад 2,2 млрд грн на утеплення.