Старовинну австрійську архітектурну пам'ятку на Прикарпатті повернули громаді


Одне із найстаріших приміщень Брошнів-Осади, яке збудували ще австрійці у 1927 як житло для керівництва заводу «Глезінгера», тепер стало комунальною власністю громади.

 

Про це повідомили на сторінці Брошнів-Осадської об’єднаної територіальної громади.

 

У цій будівлі, яка знаходиться навпроти адмінбудинку селищної ради, розмістять «Музей депортацій українців» та музей історії селища та фольклорного мистецтва.

 

Приміщення збудоване у європейському стилі і є архітектурною пам'яткою місцевого значення. Архітектурна композиція будівлі справді дуже цікава і функціональна.

 

За півтора року це уже третє приміщення, яке стало власністю ОТГ.

 

Київські та франківські науковці одностайно наголошують, що ця будівля - справді унікальна і є архітектурною пам’яткою громади.

 

А експерт з Німеччини, архітектор Рольф Тойка, оглядаючи будівлю, висловив захоплені коментарі, твердо запевняючи, що будівлю обов’язково потрібно зберегти як експонат.

 

"І це справді важливо, адже цей мовчазний свідок історії для майбутніх поколінь стане найпереконливішим і найцікавішим меседжем із минувшини. Переглядаючи старовинні фото, на яких час залишив уже свій відбиток, так цікаво порівнювати, аналізувати. Навіть тисячі написаних рядків не викличуть стільки вражень і емоцій. Тому дуже важливо , щоб будівля функціонувала не тільки як експонат, але й була наповнена глибоким історичним змістом", - йдеться у дописі.