Що буде з курсом валют і як це вплине на ціни на нерухомість до кінця 2018 року?

З приходом осені нацвалюта різко втратила свої позиції у співвідношенні з американським доларом. За останніх кілька місяців долар виріс більш як на 2 гривні. Чого чекати від курсу до кінця року та який вплив він матиме на ринок нерухомості, з‘ясовував Аналітичний центр будівельної компанії «Благо».

Тиск на гривню властивий для даного сезону, має нерівномірний, скачкоподібний характер. А вже майбутній курс залежить від таких факторів як політика Нацбанку, кредит від МВФ та зимові вибори. Наразі у держбюджеті закладений середньорічний курс – 29,3 грн.  Однак провідні економісти та банківські аналітики прогнозують ріст курсу до позначки 30,1/1$.

 

Девальвація гривні призвела до збільшення цін на паливо та імпортні товари, зокрема будівельні матеріали та енергоносії. Зросла конкуренція за робочу силу та спеціалістів. Щоб триматись на плаву, ринок первинної нерухомості змушений реагувати ростом цін на квадратні метри.

 

Зростання собівартості новобудов буде плавним та закономірним, що дозволить інвесторам виграти деякий час на придбання нерухомості. Щоб уникнути кризових ситуацій та втрати попиту, забудовники впроваджують та популяризують власні програми покращення житлових умов для своїх клієнтів у вигляді розтермінування чи програм обміну старого житла на нове.

 

Експерти радять тримати руку на пульсі та не зволікати з покупкою, щоб не переплачувати або ж вигідно здавати в оренду.

 

Купити якісну  квартиру в Івано-Франківську за доступною ціною можна у ЖК Comfort ParkПаркова Алеямістечко «Соборне» чи сучасному районі Manhattan від будівельної компанії «Благо».