Прогноз цін на житло у 2021 році


Зростання цін на житло у 2021 році неминуче і може відбутися за різними сценаріями.

 

Про це повідомив голова правління The WALL-Ukraine Віталій Грусевич на своїй сторінці у Фейсбук.

 

“Зазвичай при стабільній економічній і політичній ситуації у перший квартал ціни відносно незмінні, а до кінця року вони підвищуються, і таке коливання середньої вартості квадратного метру складає від 10 до 15%. Багато чого залежить від курсу долара, який як-не-як впливає на ціни матеріалів, що відбивається на вартості самого будівництва. Не менш важливим є і сам попит, який може істотно скоригувати ціни, що і пояснює неоднозначне подорожчання відносно регіонів”, – написав Віталій Грусевич, голова правління The WALL-Ukraine.

 

Він зазначає, через невизначеність ситуації з коронавірусом звичайно важко робити будь-які прогнози щодо цін на житло у наступному році.

 

Проте незважаючи на це, якісне житло завжди буде дорогим і надалі підніматиметься у ціні, особливо там, де відповідальний девелопер подбав про важливі складові для комфортного проживання: концепція будівлі, матеріали, необхідна соціальна інфраструктура, благоустрій та безпека тощо.

 

За словами Віталія Грусевича, у проектів на високій стадії готовності є велика ймовірність підняти ціни в наступному році.

 

«Бо більшості покупців хочеться гарантій, і вони стали приглядати об’єкти з готовністю 50 % (готова коробка) або вже на етапі його завершення. До речі, цього року вже маємо реакцію на таку тенденцію. Девелопери максимально відтягують початок продажу для досягнення більш високої ціни, з’явились проекти з продажем виключно готового житла», – коментує голова правління The WALL-Ukraine.

 

Враховуючи поточну ситуацію, якість проектних рішень, ступінь готовності будинку і надійність забудовника стануть вирішальними факторами для покупців у прийнятті рішення придбати житло наступного року, підсумував Віталій Грусевич.

 

За матеріалами Finance.UA