Плата за борги: скільки прикарпатці платитимуть за комуналку після карантину


Прикарпатцям, які не розрахувалися за доставку природного газу після місяця від зняття карантинних обмежень, доведеться заплатити вдвічі більше – нараховуватимуть штраф і пеню.

 

Про це журналістам Суспільного повідомив комерційний директор “Івано-Франківськгазу” Віктор Кедик.

 

“Зараз виникла значна заборгованість за доставку природного газу. Вона складає 73 млн грн. Якщо оцінити в масштабах кількості боржників, то з 400 тисяч споживачів в нас є 350 тисяч, які не оплатили за цю послугу. Це становить 75%. За газ розрахунки в області кращі – на рівні 90%”, – розповів Віктор Кедик.

 

Зараз і впродовж місяця після зняття карантинних обмежень в АТ “Івано-Франківськгаз” не застосовуватимуть жодних санкцій, але коли обмеження знімуть, то товариство припинить боржникам надавати послуги, передасть справи до суду, також буде нарахування пені і штрафів.

 

“Хочу звернути увагу, відповідно до законодавства боржникам може бути нарахована штрафна санкція за місяць, яка подвоїть місячну плату. За місяць заборгованості доведеться платити вдвічі більше”, – каже комерційний директор “Івано-Франківськгазу” Віктор Кедик.

 

Насамперед, працюватимуть з тими боржниками, які не провели жодної оплати від початку року. Це 30% від усіх – 100 тисяч споживачів. У тих, які потрохи розраховувалися, буде буферний період, під час якого прикарпатці зможуть оплатити послуги.

 

Через несплату повністю зупинилося виконання інвестиційної програми. Це впливає на безпеку газопостачання, сервіс і якість обслуговування споживачів.

 

“Ми повинні замінити 65 газорегуляторних пунктів, 36 км мереж, адже вони своє відпрацювали і в будь-який час можуть призвести до зупинки в якомусь місті подачі газу”, – розказує Віктор Кедик.

 

Також комерційний директор “Івано-Франківськгазу” повідомив, що з обласного департаменту соціального захисту надсилають запити щодо споживачів, які мають борги. І ті споживачі, які отримували субсидію, але зараз у них виникла заборгованість, на наступний період її не отримають.

 

13 травня директор департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Корженьовський повідомив: якщо люди не платили більш як три місяці за комунальні послуги і їхня заборгованість становить понад 540 гривень, вони субсидії не отримають.