На Прикарпатті можуть збудувати мережу екзотичних глемпінгів. ФОТО


Проєкт зі створення мережі глемпінгів – гламурних кемпінгів – подали на конкурс секторальної бюджетної підтримки ЄС.

 

Про це йшлося на недавньому засіданні Туристичної ради, де обговорювали основні напрямки розвитку і підтримки туристичної галузі в Івано-Франківській області.

 

Зокрема і про заявку, подану на конкурс секторальної бюджетної підтримки ЄС «Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях».

 

Голова Туристичної ради Андрій Матійчик зазначив, що глемпінги могли б допомогти розвивати туризм на території Дністровського каньйону. Він сподівається і на фінансову підтримку з державного і обласного бюджетів.

 

Власне, глемпінг або гламурний кемпінг – місце проживання, яке має максимально комфортабельні умови, не гірші, ніж у хороших якісних готелях. Це локація, яка розташована впритул до природи і яка не нищить природу, не передбачає зміни в ландшафті, а гармонійно вписується у нього.

 

 

“Проєкт передбачає створення мережі глемпінгів у Івано-Франківській, Закарпатській і Львівській областях. Визначені відповідні місця в Національних природних парках. Це один із найбільш якісних і прогресивних проєктів, поданих на секторальну підтримку”, – каже Матійчик.

 

Фінансування проєкту побудови глемпінгів передбачає виділення 5-6 млн грн із бюджету на одну область.

 

«Це моя давня мрія – створення екотуристичного продукту в межах Дністровського каньйону, а саме закладів розміщення сезонного типу для того, щоб ми могли поселяти туристів цілорічно. У майбутньому буде створена мережа таких закладів, щоб зробити спектр надання туристичних послуг ширшим», – каже заступник голови Туристичної ради Михайло Ковтун.