На фасад Промприладу повертають відрестарований барельєф


Семиметровий латунний барельєф “Технічний прогрес на Прикарпатті” ще в 1978 році створив місцевий художник Михайло Стецик.

 

Він працював над ним пів року. На скульптуру витратив 1,5 тонни металу, 85 листів латуні, 80 кг паяльного олова, а також використовував чорний метал. У суботу, 28 грудня, барельєф повернули на оновлений фасад, пише Репортер.

 

Раніше барельєф прикрашав фасад 5-го корпусу заводу Промприлад. Та під час реконструкції скульптуру довелося зняти. Досі її зберігали на даху однієї з будівель заводу. Тепер корпус оновили. А для барельєфа спроектувати і виготовили нову систему кріплень.

 

Художники відзначають: така скульптура нині дуже цінна. Тож надзвичайно важливо зберегти її в такому вигляді, якою вона є зараз. Михайло Стецик став працівником Промприладу одразу після закінчення художнього інституту.

 

Мета проекту за словами автора: “Зробити для людей, заводу та міста гарно, дати їм щось мотиваційне, щоб люди пишалися роботою”.

 

В роботі допомагали працівники заводу Михайло Халак, Михайло Савчин та інші. Попередньо роботи з відновлення барельєфу оцінювали в 100 тисяч гривень. Ці витрати взяв на себе завод Промприлад. Роботи тривали два місяці.