65% прикарпатців боргують за газ

Побутові споживачі Івано-Франківщини заборгували за спожитий газ 508 млн грн.

Загалом за блакитне паливо боргує 65% населення області.

 

Неплатежі за газ пов’язані із зростанням обсягів споживання блакитного палива на фоні зменшення кількості субсидентів та скороченням соціальних нормативів на опалення. У порівнянні з минулим опалювальним сезоном, державну допомогу в Івано-Франківській області призначено 25,3% споживачам газу, в той час як минулого опалювального сезону субсидії отримали 52% клієнтів «Івано-Франківськгаз Збуту».

 

Серед іншого, це пов`язано із зменшенням соціальних нормативів при нарахуванні субсидій з травня 2018 року. Через високий рівень заборгованості побутових споживачів, ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» як постачальник газу для населення зі спеціальними обов’язками, не може вчасно розрахуватися за поставлений газ.

 

Відповідно до постанови Кабміну № 867, умова гарантованих поставок газу населенню є не допущення росту заборгованості «Івано-Франківськгаз Збуту» перед НАК «Нафтогаз України».

 

«Злісним боржникам компанія змушена припиняти поставки газу. Першим кроком до цього є письмове попередження про припинення газопостачання. За минулий рік було вручено майже 16 тис. таких попереджень», - розповідає директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Юрій Пилипів.

 

З метою забезпечення безперебійного газопостачання, ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» закликає вчасно оплачувати за спожитий газ. В іншому випадку боржникам припинятимуть постачання газу, а їх справи будуть передані до суду.

 

Окрім того, в газопостачальній компанії попереджають, уже за кілька місяців споживачам нараховуватимуть пеню за борг.

 

З 1 травня набирають чинності зміни до закону України «Про житлово-комунальні послуги». Нововведення передбачають сплату пені. Її розмір, відповідно до закону, становить 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення.

 

Разом з тим, пеня не може перевищувати розмір боргу.