Франківка змушена платити за комуналку забудовнику, хоча будинок здали в експлуатацію ще у 2019. ВІДЕО


Мешканка однієї з івано-франківських новобудов скаржиться, що оплачує за комунальні послуги забудовнику, а не відповідним інстанціям.

 

Про те, що будинок вже два роки зданий в експлуатацію, свідчить документація. Насправді ж інженерні мережі до будинку не під’єднані.

 

За документацією, яку показує мешканка будинку на вулиці Бастіонна, 1, що у Крихівцях, Марія Гавриляк, компанія “Вертикаль” здала будівлю в експлуатацію у 2019-му році, інформує “Суспільне”.

 

 

У березні 2020-го жінка розпочала у квартирі ремонт. Жодних комунікацій на той час у будинку не було.

 

“Я наймала людей, щоб мені носили на п’ятий поверх будівельні матеріали. Воду теж носили самі, орієнтовно по 150 літрів в день, хоч є свердловина, з якої, в принципі, можна було шлангом на 5-й поверх закачати воду. Але “Вертикаль” назустріч не пішла. Світла не було, лише на сходовій клітці – переносками брали. Газу не було”, — розповідає жінка.

 

Уже пів року Марія Гавриляк із сім’єю живе в новобудові. Проте досі за комунальні послуги оплачує будівельній компанії, а не розподільним компаніям. Каже, договір укласти не може через те, що забудовник не виконує умов договору і не під’єднує інженерні мережі до будинку.

 

“Мені просто дитина подзвонила і сказала: “Мамо, нема світла”. Я приїжджаю до них в офіс, питаю, яка причина відключення світла. Вони сміються і кажуть: “Наказ зверху”. Тобто, хто наказав, мені так і не сказали. Я так підозрюю, що це безпосередньо директор “Вертикалі”. Мені сказали, що я можу не платити. Коли буде особовий рахунок, тоді будете сплачувати РЕМу. Ви ж розумієте, що мені без світла ні їсти зварити, ні дитина займатися не має можливості. Тому я змушена була їм оплатити”, — каже франківка.

 

Те, що забудовник досі не звертався до “Прикарпаттяобленерго” щодо введення будинку в експлуатацію, підтвердив директор філії “Центральна” Ігор Пархуць.

 

“Після того, як кооператор виконає всі організаційно-технічні заходи з під’єднання — із будівництва зовнішніх мереж високовольтних, з будівництва підстанцій – він буде звертатися про введення будинку в експлуатацію. Станом на сьогодні, жодних звернень від БК “Вертикаль” не було”, — розповів Ігор Пархуць.

 

Адвокат Іван Цебрій під час телефонної розмови розповів, за яким принципом повинна діяти людина, яка потрапила в таку ситуацію.

 

 

“Якщо будинок уже введений в експлуатацію і про це є відповідний сертифікат, то це означає, що до нього уже підключені всі необхідні мережі. На цьому фактично відносини із забудовником закінчилися. Тобто вона дальше укладає договір із ЖЕКом, із газконторою, “Прикарпаттяобленерго” і все. Людина, яка купляє квартиру, я би їй просто радив не приймати цю квартиру, якщо вона неготова. Тому що є сторона, яка неналежним чином виконала умови договору”, — каже адвокат.

 

За його словами, якщо у мешканців є претензії до забудовника, вони можуть звернутися у поліцію чи до суду.

 

“Суспільне Карпати” намагалося отримати коментар у керівництва будівельної компанії “Вертикаль”. Проте офісна працівниця повідомила, що директора немає на місці. І запропонувала надіслати запити на доступ до публічної інформації. Відповідь пообіцяла надати впродовж трьох тижнів.