Знайомимось з історичними будівлями Івано-Франківська. Галицька Брама


У XVII столітті до Станіславова можна було потрапити через дві брами — Тисменицьку і Галицьку, а про таємні  підземелля міста ходили легенди.

 

Місто Станіслава Потоцького славилося цими містичними підземеллями, які служили не тільки схованкою, а й можливістю швидко втекти в разі нападу ворога. Саме тут, біля Ратуші, і було знайдено великий підземний коридор, де за розмірами міг проїхати вершник. Вхід був вимощений каменем.

 

Брама відтворена відомим митцем і ковалем Прикарпаття Сергієм Полуботьком. Назву брами не змінили — Галицька, оригінал якої знаходився  за 50 метрів від  торгового центру “Галерея-Н”.

 

Її фундаменти віднайшли на початку 2000-х років. Оновлена брама є спадкоємицею давньої фортечної споруди. Автентичного вигляду кованому шедевру додає портал, вимуруваний зі старовинної станіславівської цегли кінця XIX століття.

 

Посередині брами, як і в давнину, красується рельєфна голова лева. Золотий лев був державним гербом галицьких князів, його зображення прикрашало бойові знамена і щити військової дружини. Галичани вірили, що лев символізує мужність та благородство, достаток та щастя.

 

Про магічні властивості золотого лева на брамі вже ходять легенди. У центрі міста є багато крамничок. Працівниця однієї з них, якось зранку, жартома потерла левові носа і загадала бажання. Цей день став для неї дуже вдалим і на роботі, і в особистому житті. Наступного разу неймовірна історія повторилась! Її радості не було меж.

 

Тепер цікавить лише одне — який радіус дії лева із Галицької Брами? Місцеві жителі вірять, якщо потерти цього лева і загадати бажання, воно обов'язково здійсниться.