Верховна Рада відкрила ринок землі: як голосували нардепи з Прикарпаття


Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення.

 

За це рішення проголосувало 259 народних депутатів, пише Фіртка.

 

Відтак, з другого півріччя 2021 року скасовується дія мораторію на продаж аграрної землі.

 

Нагадаємо, відкриття ринку землі було однією з вимог продовження співпраці з МВФ.

 

Серед народних депутатів від Прикарпаття з 10 (сім обрані по одномандатних ВО, троє по списку “Слуги народу”): 1 проголосувала "Проти",  4 проголосували "За", ще 5 були відсутні під час голосування.

 

  • Оксана Савчук (Івано-Франківський округ, Свобода) – проти
  • Ігор Фріс (Тисменицький округ, Слуга народу) – відсутній
  • Едуард Прощук (Калуський округ, Слуга народу) – відсутній
  • Олександр Матусевич (Долинський округ, Слуга народу) – відсутній
  • Зіновій Андрійович (Надвірнянський округ, Слуга народу) – відсутній
  • Андрій Іванчук (Коломийський округ, самовисуванець) – за
  • Володимир Тимофійчук (Снятинський округ, Слуга народу) – за
  • Роман Мулик (Слуга народу) – за
  • Олена Вінтоняк (Слуга народу) – відсутня
  • Олег Марусяк (Слуга народу) – за

Нагадаємо, ще 3 листопада 2019 року Верховна Рада проголосувала  в першому читанні за законопроєкт, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. 3 січня 2020 року було подано законопроєкт про обіг земель сільгосппризначення з правками до другого читання.

 

Передбачалося заборону іноземцям набувати право власності на земельні ділянки – заборона повинна втратити чинність за умови схвалення продажу землі іноземцям на референдумі.

 

Вже 6 лютого ВРУ розпочала розгляд у другому читанні законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Втім, розгляд поправок не було завершено, усього їх було понад чотири тисячі.

 

У підготовленому до другого читання законопроєкті передбачено, що концентрація земель в одних руках становить до 10 тис. га; до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок не може бути нижчою за їхню нормативну оцінку; розрахунок за землю — виключно безготівковий з перевіркою походження коштів; планується заборонити купувати землі державної та комунальної власності; забороняється купувати землю у 50-кілометровій зоні від кордону; зафіксовано мінімальну ціну на земельну ділянку; банки не зможуть купувати землю - лише брати у заставу; частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.

 

Набувати право власності на землю можуть громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.