На Прикарпатті пропонують залишити тариф на розподіл газу на рівні минулорічного


Прикарпатські громади пропонують Президенту, уряду та НКРЕКП залишити тариф на послуги розподілу природного газу на рівні 2020 року. 

 

Про це повідомляє Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття на своїй сторінці у Фейсбуці.

 

Громади Івано-Франківщини вимагають скасування постанови НКРЕКП від 30.12.2020 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ “Івано-Франкіськгаз». Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття звернулась з відповідним листом до Президента України Володимира Зеленського, КМУ та НКРЕКП. У інституції вважають необґрунтованим та неправомірним збільшення тарифу на розподіл природного газу. Ця ситуація вже викликала стурбованість у органів місцевого самоврядування та хвилю обурення серед жителів територіальних громад, які розпочали проведення акцій протесту. Натомість у асоціації пропонують залишити тариф на послуги розподілу природного газу на рівні 2020 року, – йдеться у повідомленні Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

 

Зазначається, що збільшення тарифу на послуги розподілу природного газу посилює фінансове навантаження на місцеві бюджети територіальних громад, підприємства різної форми власності, представників малого й середнього бізнесу та особливо побутових споживачів природного газу.

 

Збільшення видатків для побутових споживачів у період пандемії та, як наслідок, зменшення кількості робочих місць спричинить зниження платоспроможності населення та сприятиме наростанню соціальної кризи у суспільстві. Зростуть також суми заборгованості споживачів газу перед надавачами послуг. Крім того, збільшення видатків для промислових споживачів, підприємств, організацій, бізнесу неминуче спровокує ріст цін на товари й послуги, – переконані в Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

 

Торік в Івано-Франківській області двічі підвищували ціни на послуги природного газу.

 

Раніше мер Івано-Франківська Руслан Марцінків розпочав збір підписів за скасування підвищених тарифів на комунальні послуги.